سابسیژن

سابسیژن شرق تهران (سابسیژن تهرانپارس)

سابسیژن  یکی از روشهای از بین بردن جای جوش است که با هدف جدا کردن بافتهای زخم ایجاد شده از پوست سالم انجام میشود.

عبارتست از آزادکردن چسبندگى هاى بین پوست و بافت همبند زیرین آن که بیشتر براى درمان فرورفتگى جوشگاه (اسکار)هاى عمیق ناشى از جوشهاى جوانى(آکنه) کاربرد دارد

این خدمات در کلینیک زیبایی سپیدار  بهترین مرکز لیزر ( لیزر مو شرق تهران ) انجام می شود

از آنجا که عامل اصلى فرورفتگى پوست، درمحل جوشگاه هاى آکنه،چسبندگى و فیبروز زیر آنست. که موجب کشیده شدن پوست به داخل و فرورفتن آن میگردد. آزادسازى این چسبندگى ها بخش مهم و ضرورى براى درمان اینگونه ضایعات پوستى می باشد.

-سابسیژن روشی است ساده و سر پایی و بی خطر ، با یک مکانیسم متفاوت و اساسی در درمان اسکارهای آتروفیک ( فرورفته ) نظیر جای جوش – جای بخیه و آبله مرغان و … ساب سیژن و آر-اف فرکشنال در کنار هم بهترین درمان جهت اسکارهای آتروفیک ( فرورفته ) محسوب می شوند.

سابسیژن با وسیله ای استاندار دارای سوزن های خاص به نام سوزن نوکور انجام می شود. روش سابسیژن برای درمان جای جوش یا به اصطلاح درمان جوشگاه های عمیق ناشی از اکنه انجام می شود.

 

جوانسازی دور چشم 

 

سابسیژن
سابسیژن

 

بهترین مرکز بوتاکس (بوتاکس شرق تهران )

روش انجام سابسیژن پوست صورت

با استفاده از سوزن نوکور که شبیه نیزه بوده و پزشک بعد از واردکردن آن به بافتهای زیر پوست و حرکت دادن متناوب آن، اقدام به بریدن بافتهای فیبروتیک و چسبندگی ها و بعضاً ایجاد خونریزی و هماتوم می کند.

سابسیژن با این روش، علیرغم اینکه هدف درمان که پاره کردن باندهای فیبروتیک است را محقق میکند، ولی به علت عوارض ناخواسته مثل کبودی شدید صورت، ایجاد جوشگاه های جدید ناشی از ورود خود سوزن نوکور، درد نسبتاً زیاد و گاهی تشدید فرورفتگی و چسبندگی ها و ایجاد لک و تیرگی های مقاوم،چندان محبوب و متداول نیست.

 

پلاژن تراپی 

تصویر:

روش انجام ساب سیژن؛ همانطور که در تصویر دیده میشود.حرکت افقى سوزن مخصوص زیر پوست، باندهاى فیبروتیک در محل اسکار را پاره کرده و چسبندگى ها را آزاد میکند.

 

 

سابسیژن
سابسیژن

 

برای انجام سابسیژن ابتدا محل درمان به صورت موضعی بی حس می‌شود. پس از بی حسی کامل پوست، سوزنهای بسیار ظریف و نازکی در سطح پوست فرو رفته و در زیر پوست به حرکت در می‌آیند.

با این کار اسکارها به صورت افقی بریده می شوند و از پوست جدا می‌گردند که در این شرایط، حالت فرو رفتگی پوست به طور مطلوبی رفع خواهد شد و پوست هم سطح می‌شود.

 

سابسیژن برای درمان چه زخمهایی ایده آل است؟

این عمل زیبایی یک گزینه درمانی عالی برای انواع زخمهای زیر است:

  • جای زخم آکنه
  • زخم آبله مرغان
  • زخمهای ناشی از تصادف یا جراحی

 

 

مزایای سابسیژن چیست؟

در میان انواع روشهایی که برای رفع جای آکنه وجود دارد، سابسیژن توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. چرا که:

1- از این متد برای درمان طیف وسیعی از انواع جای زخم میتوان استفاده کرد.

2- نتیجه مثبت این شیوه از درمان، در مقایسه با سایر روشها نظیر لیزر؛ خیلی سریع قابل مشاهده است.

3- احتمال تغییر رنگ رنگدانه های پوستی، بعد از انجام عمل وجود ندارد. (خطری که کلیه روشهای درمان با لیزر به دلیل عدم تخصص کافی اپراتور و نامناسب نبودن شیوه درمان برای فرد، وجود دارد)

 

پوست اشخاص با یگدیگر متفاوت است بنابراین نمی توان برای همه افراد تعداد دقیقی از جلسات را در نظر گرفت. تعداد جلسات مورد نیاز برای سابسیژن به توانایی کلاژن سازی پوست، نوع فرورفتگی بوجود آمده و میزان عمق فرورفتگی آن بستگی دارد.
اما برای درمان اسکارهای با عمق متوسط ۳ تا ۶ جلسه با فاصله زمانی یک ماهه لازم است.
 
 

عوارض جانبی ناشی از سابسیژن چیست؟

خطرات و عوارض سابسیژن شامل موارد زیر است. توجه داشته باشید که انتخاب درست یک متخصص خوب برای درمان جای جوش و اسکار می تواند به شما در کاهش عوارض احتمالی کمک کند.

1- عفونت

2- درد در ناحیه ی درمان

3- زخم هایپرتروفیک یا ایجاد اسکارهای کلوئیدی

4- تورم بیش از حد (تورم کم تا متوسط طبیعی است)

5- هماتوم به علت خونریزی (هماتوم کم طبیعی است)

6- هایپرپیگمانتاسیون موقت پس از التهاب (توصیه به جلوگیری در معرض آفتاب)

7- صدمه به عصب یا رگ های خونی که به احتمال زیاد در نقاط فک پایین – تمپورال مشاهده می شود.

برای جلوگیری از هر کدام از این عوارض جانبی توصیه می شود حتما این متد درمانی توسط پزشک متخصص پوست مجرب انجام شود.

 

سابسیژن برای چه افرادی مناسب نیست و برای چه افرادی مناسب است ؟

این روش درمانی برای افرادی که مشکلات پوستی مانند جای جوش گود شده، آسیب های شدید ناشی از آفتاب، چین و چروک و خط خنده و اخم عمیق دارند بسیار مناسب است.

با این وجود سابسیژن بیشترین تاکید بر روی درمان جای جوش و آکنه دارد. از طرفی دیگر این روش برای درمان هر نوع عارضه پوستی مانند اسکارهای هایپرتروفیک و یا کلوییدی مناسب نمی باشد.

همچنین افرادی که با مشکلاتی مانند:

اختلالات لختگی خون، عفونت های باکتریایی یا ویروسی و دارای آکنه های فعال هستند از انجام سابسیژن منع می شوند.

دقت داشته باشید که روش های درمانی متعددی برای بهبود وضعیت پوست و از بین بردن مشکلات و عارضه های پوستی وجود دارد که پزشک بعد از بررسی و معاینه پوست تشخیص می دهد که بهترین روش کدام است و یا در صورت نیاز از روش های ترکیبی استفاده می کند.

در زمینه از بین بردن خطوط عمیق صورت می توان از روش هایی مانند تزریق فیلر خط خنده بهره برد و یا در صورت نیاز از لیفت صورت با هایفوتراپی بهره برد.

 

سابسیژن
سابسیژن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید