لیزر تاتو (خالکوبی)

لیزر تاتو یکی دیگر از خدماتی است که در کلینیک زیبایی سپیدار قابل انجام است. این مرکز یکی از مراکز لیزر مو تهرانپارس و بهترین مرکز لیزر و جوانسازی در شرق تهران می باشد.

این روزها بیش تر از هر زمان دیگری انجام خالکوبی (تاتو) روی بخش های مختلف بدن و صورت در میان افراد گروه های سنی مختلف مورد توجه قرار گرفته است.

 اما همه  افراد که تاتو کرده اند از تصمیم خود راضی نیستند. 25 درصد از کسانی که تاتو دارند، می گویند از انجام آن پشیمان شده اند. اگر شما هم جزو آن 25 درصدی هستید و از تاتوی خود خسته شده اید، خبرهای خوبی برایتان داریم!

در کلینیک زیبایی سپیدار تکنیک های حذف تاتو با لیزر می تواند میزان قابل مشاهده بودن تاتوی شما در هر بخشی از بدنتان را با حداقل عوارض جانبی به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

در این مطلب از سایت کلینیک سپیدار می خواهیم همه چیز درباره پاک کردن تاتو با لیزر را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

 

پاک کردن تاتو با لیزر 

پاک کردن تاتو با لیزر در تهران و تمامی نقاط کشور، یکی از بزرگ ترین معضلات افرادی است که روی پوست خود خالکوبی دارند و می خواهند از آن خلاص شوند. در گذشته یکی از اقداماتی که انجام آن غیر ممکن بود پاک کردن تتو و خالکوبی بود. اما این روزها با استفاده از بهترین و نتیجه بخش ترین روش ها و راهکار ها می توانند این کار غیرممکن و در ظاهر محال را، ممکن کنند.

 

مراقبت درمانی پیش از پاک کردن تاتو با لیزر

لطفا نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

1- از برنزه کردن یا قراردادن پوست در برابر نور مستقیم آفتاب به مدت 2 تا 4 هفته پیش از درمان خودداری کنید (ازجمله استعمال محصولات برنزه کننده پوست).

2- 24 ساعت قبل از پاک کردن خالکوبی موهای ناحیه ای مورد نظر را اصلاح کنید.

3- 30 تا 90 دقیقه پیش از درمان از داروهای بی حس کننده موضعی و بدون نسخه استفاده کنید یا از دستورالعمل مصرف محصول پیروی کنید و سپس برای جلوگیری از اکسیداسیون پوست میتوانید آن را با ورق پلاستیکی بپوشانید.

4- از استعمال محصولات حساسیت زای خشن مانند نرم کننده های مکانیکی یا شیمیایی بر روی محل خالکوبی پرهیز کنید.

5- تمام مواد آرایشی، لوسیون و دئودورانت را از محل خالکوبی پاک کنید.

 

مراقبت پس از پاک کردن تاتو با لیزر

لطفا به نکات زیر توجه داشته باشید:

1- برای کاهش کوفتگی و ورم (درصورت نیاز) چندین مرتبه در روز از آیس پک یا پک (کمپرس) سرما بر روی گاز پانسمان پرشکی استفاده کنید و میتوان این عمل را از یک ساعت تا چند روز ادامه داد.

2- به منظور پیشگیری از عفونت، محل درمان را با یک پماد حاوی آنتی بیوتیک مرطوب نگه دارید تا از قرمزی و حساسیت پوست کاسته شود.

3- به مدت 24 ساعت از شستشوی محل موردنظر با آب گرم و صابون خودداری کنید چرا که ممکن است باعث ایجاد حساسیت و به تاخیر افتادن پروسه درمانی شود.

4- به مدت 2 تا 7 روز از انجام ورزش های سنگین، خوابیدن در وان آبگرم و سونا گرفتن پرهیز کنید.

5- برای 2 ماه از قرارگرفتن در معرض نورآفتاب خودداری فرمایید.

6- درصورت مشاهده علائم زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

بروز عفونت در محل درمان، مشاهده تاول عسلی رنگ، جوشهای پوستی ، و یا بیشتر شدن ناحیه قرمزرنگ؛ در صورتی که بیمار دچار ناراحتی یا خونریزی غیرطبیعی شود؛ یا درصورت مشاهده هر گونه واکنش های حاد مانند تب، جوش، مشکل تنفسی یا سایر عوارض.

 

پاک کردن تاتو با لیزر  کیوسوئیچ

یکی از بهترین لیزر هایی که امروزه برای پاک کردن تاتو به کار برده می شود لیزر کیوسوئیچ می باشد که علت نام گذاری آن بهره گیری از یک قابلیت خاص می باشد.

این قابلیت عبارت است از وارد کردن یکدفعه ای یک پالس از لیزر قدرتمند به پوست که ان انرژی دارای دوام خیلی کم و در حدود یک میلیاردم ثانیه است به همین دلیل با سرعت بالایی رنگ دانه های تاتو آن را جذب می کنند و آن را از بین می برند.

لیزر کیو سوئیچ یک قابلیت است که برای حذف تاتو از روی بدن استفاده می شود و این قابلیت دقیقا مشابه همان قابلیت از بین برن مو های زائد است.

تفاوت این دو لیزر در این است که برای پاک کردن تاتو باید پالس وارد شونده سرعت و قدرت بسیار بالایی داشته باشد. در واقع می توان گفت هر لیزری زمانی که با کیو سوئیچ ترکیب شود می تواند برای از بین بردن تاتو موثر باشد.

پاک کردن تاتو با لیزر کیوسوییچ تنها روش غیرتهاجمی و موثر جهت از بین بردن تاتو می‌باشد بدون اینکه جای زخمی روی پوست به جا بگذرد.

این روش علاوه بر از بین بردن تتو موجب برطرف شدن و درمان سایر مشکلات پوستی مانند کاهش خطوط ریز چین و چروک، کاهش منافذ باز پوست و از بین بردن سایر رنگ‌دانه‌های ناخواسته‌ی پوستی می شود.

با توجه به اینکه این روش عوارض جانبی اندکی دارد که اغلب موقتی بوده و به سرعت برطرف می‌شود، در سال‌های اخیر استفاده از لیزر کیو سوییچ در زمینه‌ی درمان انواع بیماری‌های پوستی نیز بسیار افزایش یافته است.

 

برای پاک کردن کامل تتو به روش لیزر به چند جلسه نیاز است؟

برای آن که سیستم ایمنی فرصت داشته باشد جوهرهای خرد شده را پاک کند، شما ببه بیش از یک جلسه لیزر با فواصل معینی نیاز خواهید داشت. عوامل زیر برای تعداد جلسات تعیین کننده هستند:

رنگ پوست:

 لیزر بر اساس اختلاف رنگ، جوهر را تشخیص داده و آن را هدف قرار می‌دهد. هر چه رنگ پوست روشن‌تر و اختلاف رنگ بیشتر باشد، پاک کردن آن راحت‌تر است.

تعداد دفعات تتو:

 ممکن است یک طرح تتو را چند بار ترمیم کرده باشید. هر بار جوهر جدید روی جوهر قبلی می‌آید و طبیعی است که پاک کردن آن دشوارتر است و نیاز به جلسات بیشتری دارد.

عمق تتو شده:

 هر چه تتو کار برای طرح زدن روی پوست، عمقی تر جوهر را وارد کند پاک کردن آن دشوارتر است.

قدرت سیستم ایمنی:

 هر چه سیستم ایمنی شما قوی‌تر باشد طبیعی است که در برخورد با ذرات جوهر موفق‌تر عمل کرده و راحت‌تر آن را پاک می‌کند.

 

پاک کردن خالکوبی با لیزر چه مزایایی دارد؟

به طور کلی پاک کردن جای تاتو با لیزر نسبت به سایر روش‌هایی که بدین منظور وجود دارد، دارای مزایای بسیار زیادی است به همین سبب بسیاری از افراد که دارای تاتو هستند، ترجیح می‌دهند با این روش تتوهای خود را از بین برده یا پاک کنند. 

برخی از مهمترین مزایای استفاده از دستگاه لیزر برای پاک کردن تاتو به شرح زیر هستند:

1- درد کمتر نسبت به روش‌های سنتی

2- توانایی از بین بردن همه‌ رنگ‌ های تاتو

3- سازگار بودن با انواع پوست های چرب و خشک

4- خطر پایین تر نسبت به سایر روش های حذف تاتو

5- غیر تهاجمی بودن (یعنی عوارض آن نسبت سایر روش‌ها کمتر است. اساسا لیزر کیوسوئیچ تنها روش مؤثر و غیرتهاجمی برای از بین بردن تاتو بدون باقی ماندن جای زخم است)

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید