آنالیز وزن و چربی تهرانپارس

آنالیز وزن و چربی تهرانپارس


بهترین مرکز آنالیز وزن و چربی تهرانپارس

آنالیز وزن و چربی یکی از پیشرفته ترین راه های تشخیص چربی و عضلات بدن است. اکثر مردم تمایل دارند تا اندامی نحیف و لاغر داشته باشند و بطور کلی از تناسب اندام برخوردار باشند.

چاقی و جمع شدن چربی‌ها در قسمت‌های گوناگون بدن، یکی از مشکلاتی است که در هر زمانی ممکن است برای افراد پیش بیاید؛ لذا لازم است که خیلی سریع به رفع این مشکل پرداخته شود.

برخورداری از تناسب اندام علاوه بر این که باعث افزایش زیبایی و جذابیت افراد می‌شود، بلکه باعث می‌شود اعتماد به نفس آن‌ها افزایش پیدا کند و سلامتی آن‌ها نیز افزایش پیدا کند.

اقدامات مختلفی وجود دارد که افراد برای لاغر شدن و دست یافتن به اندامی متناسب، می‌توانند از طریق این اقدامات وارد عمل شوند.

از جمله جزئیات بسیار مهمی که قبل از انجام هر گونه کاری برای لاغر شدن باید در نظر داشته باشیم، آنالیز بدن است؛ بطور کلی آنالیز بدن، روشی مهم است که قبل از شروع هر گونه اقدامی برای کاهش وزن باید انجام شود.

از طریق آنالیز کردن بدن، ترکیب کلی بدن را ارزیابی می‌کنند و جزئیاتی همچون درصد چربی جمع شده در نواحی مختلف بدن، پیکربندی بدن و عضلات و استخوان‌ها و همچنین درصد آب موجود در بدن تحت ارزیابی قرار می‌گیرد.

بدن انسان‌ها بطور کلی از دو توده‌ی مختلف یعنی توده‌ی چرب و همچنین توده‌ی غیر چرب تشکیل شده است. توده‌های چربی بدن، شامل تمامی چربی‌هایی است که در نواحی مختلف بدن جمع شده‌اند.

توده‌های غیر چربی نیز در برگیرنده‌ی اجزای دیگری همچون آب، استخوان‌ها و عضلات کلی بدن هستند.

توده‌های چربی موجود در بدن می‌توانند در نواحی مختلفی همچون زیر پوست و در اطراف اندام‌های مختلف بدن و همچنین در بافت‌های عضلانی بدن تشکیل شوند.

جدیدترین روش لاغری با دستگاه 

 

 

آنالیز بدن و شاخص های اسکن بدن:

درصد چربی بدن

درصد چربی بدن در نتایج اسکن بدن به شما نشان می دهد چند درصد از وزن بدن شما از چربی تشکیل شده است. این درصد با جدا کردن حجم چربی از وزن کل بدن محاسبه می شود.

در حالی که این محاسبه بسیار ساده است، دانستن حجم چربی خود عملکرد های زیادی برای شما دارد.

وقتی از سلامت بدن صحبت می کنیم، درصد چربی بدن از مهم ترین فاکتورهای پررنگ در این سلامت است. حتی درصد چربی بدن از وزن کل بدن یا BMI نیز نقش مهم تری دارد.

درصد حجم عضله

همانطور که از نام آن مشخص است، این عدد نشان می دهد چه مقدار از وزن شما از عضله تشکیل شده است. این عدد از تقسیم وزن عضلات بر وزن کل بدن در نتایج اسکن بدن به دست می آید.

با به دست آوردن حجم ماهیچه های بدن می توان مقدار کالری که بدن در یک روز نیاز دارد را محاسبه کرد. حجم ماهیچه ها نشان می دهند چربی بدن در حال سوختن است.

هرچه حجم ماهیچه های بدن بالاتر برود، پروتئین بیشتری برای بدن نیاز است و متابولیسم بدن کم می شود. بنابراین، می توانید از اطلاعات حجم ماهیچه های بدن استفاده کنید تا رژیم مخصوص خود را طراحی کنید.

درصد حجم استخوان و بافت های دیگر

این درصد در گزارشهای اسکن بدن، وزن استخوان ها و ارگان های بدن شما را نشان می دهد.

درصد آب بدن

آب بدن به تمام مایعات بدن شما، از آب داخل خون شما گرفته تا آب داخل استخوان ها و ارگان های دیگر بدن شما گفته می شود. این درصد کل وزن مایعات داخل بدن شما بر وزن کل بدن را نشان می دهد.

 

لاغری با دستگاه کویتیشن را در این مقاله بخوانید

چرا دانستن درصد آب و چربی بدن در آنالیز بدن مهم است؟

با دانستن حجم چربی بدن خود، می توان درباره ی تغییر این میزان تصمیم گرفت. مشخص کردن یک درصد مشخص برای چربی بدن امکان پذیر نیست. چون این درصد به هدفی که شما در ذهن خود دارید بستگی دارد.

برای داشتن یک درصد معین در چربی بدن خود، رنج مناسب حجم چربی بدن را ذکر کردیم:

1-بازه ی چربی مناسب برای زنان بین 18 الی 28 درصد است.

2-بازه ی مناسب برای حجم چربی مردان بین 10 الی 20 درصد است.

برای داشتن یک زندگی سالم، سعی کنید چربی بدن خود را بین این اعداد تنظیم کنید. هرچند درصد چربی بدن شما شدیدا به وزن شما وابسته است.

با انجام تمرینات سنگین در مدت مشخصی، برخی از مردم متوجه تغییراتی در بدن خود می شوند، ولی گاهی این تغییرات واضح نیست. این به دلیل آن است که حجم ماهیچه ها از چربی ها سنگین تر است.

ممکن است درطی این تمرینات و افزایش حجم عضلات، مقدار قابل توجهی چربی از دست دهید. در نتیجه، وزن شما احتمالا مقدار خیلی کمی تغییر خواهد داشت.

بنابراین نیاز است درصد های چربی و عضلات خود را به شکل مداوم با اسکن بدن بررسی کنید تا به تغییرات اصلی خود پی ببرید.

آنالیز وزن و چربی شرق تهران 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید