لیزر جای بخیه با لیز CO2 فرکشنال

لیزر جای بخیه با لیز CO2 فرکشنال


لیزر جای بخیه با لیز CO2 فرکشنال

این لیزر یکی ازقویترین لیزرهایی است که به عمق پوست نفوذ می کند؛ و یکی از بهترین انواع لیزر برای رفع جای سوختگی و از بین بردن جای بخیه عمیق و باریک است.

ترمیم جای بخیه و زخم و همچنین تمامی خدمات زیبایی به صورت ویژه در کلینیک زیبایی سپیدار در  بهترین مرکز لیزر ( لیزر مو تهرانپارس ) انجام می شود.

زخم بعد از جراحی در افراد مختلف متفاوت است. ممکن است یک نفر عمل کند و عملاً جای زخم نداشته باشد، در حالی که ممکن است فرد دیگری مقدار قابل توجهی جای زخم داشته باشد.

اگر به طور جدی نگران جای زخم هستید، در مورد روش‌های زیر برای به حداقل رساندن و پیشگیری از جای زخم با جراح خود صحبت کنید. جراح شما ممکن است بتواند روشهای درمانی دیگری را تجویز کند که احتمال جای زخم را کاهش می‌دهد.

متخصصان پوست می‌توانند از لیزر برای کاهش ظاهر اسکار و به حداقل رساندن درد و خارش استفاده کنند. لیزر درمانی همچنین می‌تواند از ایجاد جای زخم پس از جراحی جلوگیری کند.

لیزر به تحریک رشد پوست سالم و جدید کمک می‌کند. اگرچه لیزر درمانی نمی‌تواند جای زخم‌ها را به طور کامل از بین ببرد، اما باعث می‌شود کمتر مورد توجه و ناراحتی قرار بگیرند.

افراد می‌توانند لیزر درمانی را در بسیاری از انواع زخم‌ها انجام دهند، از جمله زخم‌های جراحی، جوش‌های آکنه و زخم های ناشی از جراحات. همچنین استفاده از آن در ناحیه صورت بی‌خطر است.

در لیزر درمانی زخم ها، از پرتوهای متمرکز نور برای درمان قسمت های آسیب دیده بدن استفاده می شود. در واقع لیزر درمانی یک روش غیرتهاجمی بوده که نیازی به برش جراحی ندارد و به صورت سرپایی در مطب پزشک انجام می شود.

البته برای بهبودی و نتیجه گیری تقریبا نیاز به چندین جلسه دارید.

درمان جای زخم با لیزر چگونه انجام می‌شود؟

برای درمان جای زخم توسط لیزر باید ابتدا پزشک متخصص مشکل شما را بررسی و وضعیت اسکار پوستی را با یک قلم خاص علامت‌گذاری کند.

براساس تشخیص پزشک، نور لیزری که برای اسکار پوستی شما مناسب و بهتر است، انتخاب می‌شود. پزشکان در برخی از موارد برای این‌که احساس دردی نداشته باشید از پماد بی‌حسی یا آمپول بی‌حس‌کننده استفاده می‌کنند.

چنانچه جای زخم در ناحیه صورت فرد باشد، برای وارد نشدن آسیب اشعه لیزر به بینایی فرد از عینک بر روی چشم‌ها استفاده می‌کنند.

غالباً جهت ممانعت از آسیب و تأثیر لیزر در نواحی اطراف اسکار پوستی، از حوله مرطوب یا گاز استریل به‌کار گرفته می‌شود. از دستگاه کولینگ برای کاستن درد در ناحیه لیزر استفاده می‌شود تا محل موردنظر را خنک کند.

بعد از اتمام استفاده از لیزر، ناحیه موردنظر باید از طریق مواد ضدعفونی‌کننده پاک شود و از قرارگرفتن پماد بر روی نواحی تخت درمان باید پانسمان انجام شود.

درصورتی‌که برای ناحیه موردنظر نیاز به پماد ترمیمی داشته باشید، پزشک شما اقدام به تجویز آن می‌کند. مراقبت‌های بعد از لیزر می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در روند درمان شما داشته باشد.

در صورت افزایش اختلاف رنگ اسکار با پوست شما امکان از بین بردن جای زخم با لیزر سخت می‌شود. شما می‌توانید برای درمان جای زخم و سوختگی بلافاصله اقدام کنید تا به نتایج مؤثری دست پیدا کنید.

 

لیزر جای بخیه
لیزر جای بخیه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید